sıkça sorulanlar

saç ekimi hakkında sıkça sorulan sorular

dhi saç ekimi saç ekimi sıkça sorulan sorular

saç ektirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

saç ekimi yaptırmak istiyorsanız öncelikle dökülme tipinizi ve sizin için en uygun saç ekimi tekniğini öğrenmeniz gerekmektedir. ücretsiz saç analizi yaptırmak için saç ekimi merkezimiz ile irtibata geçerek saç ekimi operasyonunuzu planlayabilirsiniz. ücretsiz saç analizi yaptırmak için +90 5426492900 ile doğrudan whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.

saç ektirmek için ne gereklidir?

saç ekimi yaptırabilmek için erkek tipi dökülme ya da iki kulak arasında dökülmemiş saçlara sahip olmanız gerekmektedir. çünkü saç ekimi işlemi iki kulak arasında bulunan ve asla dökülmeyen saç köklerinin saçsız bölgeye nakil edilmesi ile gerçekleştirilir. bunun dışında önemli bir faktör bulunmamaktadır. tüm sağlık tetkiklerinin ardından operasyonda sorun olacak büyük bir hastalık söz konusu değil ise operasyon gerçekleştirilebilir.

saç ekimi greft nasıl hesaplanır?

saç ekimi greft hesaplama işlemi dökülme tipine göre farkılık göstermektedir. normal sıklıkta bir saç ekimi için santimetre kareye 20-60 greft ekilecek şekilde hesaplama yapılır. Bu planlama DHI saç ekim tekniğinde 80-120 greft olacak şekilde planlanır.

saç ekiminde ekilen saçlar dökülür mü?

saç ekiminde donör bölge adı verilen iki kulak arasında kalan alanda bulunan saç kökleri erkeksi hormonlardan etkilenmez. bu nedenle bu bölgeden transfer edilen saç kökleri bir ömür boyu asla dökülmez.

saç ekiminde ağrı ve acı olur mu?

Saç ekiminde eski tekniklere göre ağrı ve acı hissiyatı artık yok denecek kadar az duruma gelmiştir. Saç ekimi danışanının ağrı hissetme oranı normal sonuçlarda ise acı ve ağrı hissi neredeyse hiç yaşanmaz. İğnesiz anestezi tekniği ile ağrı ve acı hissi tamamen tarihe karışmış durumdadır.

saç ekimi sonrasında uyuşukluk ne zaman geçer?

Saç ekiminde kullanılan lokal anestezi etkisi üç saat ile oniki saat arasında kaybolur. Zaman zaman daha uzun uyuşukluk hissi yaşanabilir bu oldukça normal bir durumdur.

saç ekimi sonrasında kızarıklıklar ne zaman geçer?

Saç ekiminden sonra kızarıklıkların geçmesi on ila onbeş gün arasında olur. Bu süreden sonra hafif pembemsi bir doku iki ila üç gün içerisinde azalarak kaybolur.

Aklınızda Takılanlar mı Var?

saç ekimi hakkında aklınıza takılanlar mı var? bizimle iletişime geçerek saç ekimi uzmanlarımızdan doğrudan bilgi alabilir ve sorularınıza cevap bulabilirsiniz.